More
  HomeСпортКлубF1Red Bull го претстави болидот за новата сезона од Формула 1

  Red Bull го претстави болидот за новата сезона од Формула 1

  Објавено на

  Тимот на Red Bull предмалку направи онлајн презентација на новиот болид за новата сезона од Формула 1. Новиот блид кој е со назив RB14 за разлика од претходните години кога доминираше црвената боја, оваа година доминира темно сината боја за која сметаат од RedBull дека ќе биде нивната среќна комбинација сезонава. На интернет сајтот на F1 тимот меѓудругото објавија дека при дизајнирањето на болидот максимално се посветил целиот тим.

  Зад воланот на новиот болид оваа сезона ќе се најдат Даниел Рикиардо и Макс Ферстапен, а токму овие два возачи денеска го тестираа болидот на Силверстоун.

  Новата сезона од Формула 1 започнува на 25 март со големата награда на Австралија, тимот на Red Bull е третиот кој го претстави својот болид за новата сезона. Претходно тоа го направија Haas и Williams, додека утре е закажана презентацијата на Alfa Romeo Sauber и Renault.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...