More
  HomeВестиHyundai Kona и Hyundai i30 со награда за најдобар дизајн

  Hyundai Kona и Hyundai i30 со награда за најдобар дизајн

  Објавено на

  Корејскиот производител на автомобили Hyundai со право може да биде горд. Имено, најновиот модел на Hyundai, Kona како и i30 Fastback се закитија со престижната награда за дизајн доделена од страна на IFD односно International Forum Design. Наградата Hyundai ја добива во конкуренцијата на автомобили каде во минатото истата ја добиваа и BMW 5, Kia Rio, Audi Q2, Infiniti Q60, Mini Clubman и други.

  “Hyundai уште еднаш освои признание од страна на жирито на IFD. Наградата само ги потврдува нашите квалитети во развојот на автомобилите и воедно претставува наш единствен пристап во автомобилскиот дизајн” изјави Томас Буркле, главниот дизајнер на Hyundai во канцеларијата во Европа.

  Инаку главен дизајнер на Kona е белгијецот Лук Донкерволке кој во минатото беше дел од Фолксваген Групацијата.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...