More
  HomeСпортКлубF1И Renault го претстави новиот болид (ФОТО)

  И Renault го претстави новиот болид (ФОТО)

  Објавено на

  По Haas, Red Bull, Alfa Romeo Sauber и Williams денеска својот болид за претстојната F1 сезона го објави и тимот на Renault. На новиот RS18 болид доминира жолто-црната боја, а подобрена е суспензијата и аеродинамиката. “Ние сме тик кој расте” изјави претседателот на Renault Sport, Жером Стол. Тој додаде дека верува во возачите за кој кажа дека се талентирани и гладни за успех. 

  Новата сезона во F1 стартува на 25 март кога на програмата е големата награда за Австралија, а и оваа сезона како и минатата за Renault ќе возам Нико Халкенберг и Карлос Сајнц.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...