More
  HomeАуто МиксТопОва се најбрзите десет СУВ модели

  Ова се најбрзите десет СУВ модели

  Објавено на

  Популарноста на СУВ моделите од ден на ден се повеќе и повеќе се зголемува. Иако во последните неколку години, поголемиот дел од производителите акцент ставаа на дизајнт, има и такви што целосно се посветуваат на моќта т.е. брзината.

  Епитетот “Најбрз СУВ” е посакуван од многу производители, а како услов за добивање на овој епитет се забрзувањето до стотка и перформансите на легендарната патека Нинбургринг.

  Во продолжение се прикажани 10те најбрзи СУВ модели.

   

  10. Mercedes AMG GLA 45 
  од 0-100 за 4,4 секунди

  Slikovni rezultat za Mercedes AMG GLA 45

  9. Mercedes AMG GLA 63 
  од 0-100 за 4,2 секунди

  8. BMW X6 M
  од 0-100 за 4,2 секунди

  Slikovni rezultat za BMW X6 M

  7. Porsche Cayenne Turbo
  од 0-100 за 4,1 секунди

  Slikovni rezultat za Porsche Cayenne Turbo

  6. Bentley Bentayga
  од 0-100 за 4,0 секунди

  Povezana slika

  5. Brabus GLE 850
  од 0-100 за 3,8 секунди

  Povezana slika

  4. Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio
  од 0-100 за 3,8 секунди

  Slikovni rezultat za Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio

  3. Lamborghini Urus
  од 0-100 за 3.6 секунди

  Slikovni rezultat za Lamborghini Urus

  2. Jeep Grand Cherokee Trackhawk  
  од 0-100 за 3.4 секунди

  1. Tesla Model X
  од 0-100 за 3.2 секунди

  Povezana slika

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...