More
  HomeСпортКлубF1Мик Шумахер: "Мој идол е татко ми"

  Мик Шумахер: “Мој идол е татко ми”

  Објавено на

  Мик Шумахер – синот на седумкратниот шампион во Формула 1 Михаел, проговори за прв пат за својот татко јавно по инцидентот на француските Алпи пред 3 години.

  Шумахер помладиот кој учествуваше на тестовите со својот нов болид од Формула 3 на патеката “Ред Бул Ринг”, изјави дека неговиот татко е неговиот идол.

  “Мојот идол е татко ми. Само затоа што е најдобар. Тој е мојот модел во животот. Мојата цел е да станам светски шампион во Формула 1. Одам по својот пат во моментов. Ќе видиме што ќе донесе иднината”, изјави Мик.

  Тој веќе работи како амбасадор на брендот Мерцедес, но изјави дека е отворен за понуда од младинската програма на Ферари, кои претходно беа категорични дека би го зеле во својот тим.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...