More
  HomeВестиПознати сите пилоти во МотоГП за сезоната 2018

  Познати сите пилоти во МотоГП за сезоната 2018

  Објавено на

  Хафиз Сиахрин стана последниот сигурен пилот на стартната линија во MoтоГП за сезоната 2018. Тој го направи своето деби во кралската класа минатата недела на предсезонските тестови во Тајланд со сателитскиот тим на Јамаха. Сиахрин ќе биде соиграч на изненадувањето од минатата сезона Јован Жарко и ќе го замени Јонас Фолгер, кој се уште се опоравува од ретка генетска болест, која не му дозволи да ја заврши сезоната 2017 и ги пропушти последните четири круга.

  23-годишниот Сиахрин е првиот пилот од Малезија со место во кралската класа. Тој се натпреваруваше во преодната класа Moтo2 од 2014 година, а негова најдобра сезона е 2016, кога заврши деветти во генералниот пласман.

  Еве ја комплетната листа на пилоти за новата сезона во МотоГП:

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...