More
  HomeВестиПорше го постави Каен на врвот на Француските Алпи

  Порше го постави Каен на врвот на Француските Алпи

  Објавено на

  Ако одите на одмор во туристички населба Мерибел на Француските Алпи до средината на месец април, најдете малку време и обрнете внимание на величествената кристална топка, во чија внатрешност е поставен Порше Каен.

  Германската компанија ја создала највисоката и најчудната т.н. “pop-up продавница” во срцето на Алпите на надморска височина од 2.300 метри. До 9 март посетителите ќе можат да си закажат и бесплатен тестдрајв со Каен, откако Порше подготви посебен пат, вклучувајќи спуст и покриен со снег. Освен со најновиот СУВ на марката посетителите ќе можат да запишат тестдрајв и со Mакан или Панамера Спорт Туризмо, како задолжително ќе им биде обезбеден и инструктор.

  Новиот СУВ автомобил има повеќе заоблен облик од претходната генерација. Иако е само со осум сантиметри подолг од предходниот, Каен може да се пофали со 15% поголем багажник. Тој е опремен со трилитров турбо V6 мотор со 340 КС и 450 нм вртежен момент, автоматски менувач и погон на четири тркала.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...