More
  HomeВестиНовитетиПрви фотографии од внатрешноста на Сеат Терако (ФОТО)

  Први фотографии од внатрешноста на Сеат Терако (ФОТО)

  Објавено на

  По објавувањето на краток тизер од страна на Сеат, деновиве се појавија и првите неофицијални фотографии од внатрешноста на новиот СУВ наречен Терако. Фотографиите се појавија на специјализираната Фејсбук страна за Сеат MQB-Coding, а засега нема официјална потврда дали овие фотографии се веродојстојни.

  Инаку Терако ќе биде третиот СУВ во гамата на Сеат по Атека и Арона, а премиерата се очекува да се случи на претстојниот саем во Женева.

  SEAT Tarraco SUV leak - interior

  SEAT Tarraco SUV leak - cabin

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...