More
  HomeВестиAudi со тизер за новата А6 (ВИДЕО)

  Audi со тизер за новата А6 (ВИДЕО)

  Објавено на

  Во пресрет на новата генерација на А6, германскиот производител објави тизер видео на кои се гледаат одредени елементи од дизајнот на новата А6. Новата А6ка ќе биде премиерно претставена на саемот за автомобили во Женева следниот месец, а од досега објавените информации, новата генерација ќе биде опремена со 2.0, 3.0 и 4.0 литарски V8 мотор, а предвидена е и електрифицираната верзија со што и натаму се прокламира решеноста на германскиот производител кон користењето на “зелена” енергија. Новата А6 во продажба ќе изелзе втората половина годинава, а кон крајот на следната ќе излезе и S6 варијантата.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...