More
  HomeВестиЏуџаро со конкурент на Тесла на саемот во Женава (ФОТО)

  Џуџаро со конкурент на Тесла на саемот во Женава (ФОТО)

  Објавено на

  GFG Style, новата компанија создадена од легендарниот Џорџето Џуџаро во соработка со кинеската компанија Envision на саемот во Женева ќе го претстават концептот Sibylla кој ќе биде во целост конкурент на Тесла. Целосно електрифицираниот автомобил ќе располага со 75 kWh батерија која е доволна на пример да опслужи просечно домаќинство за една недела. 

  Во внатрешноста, автомобилот ќе располага со четири седишта и со голем екран на допир поставен на централната конзола од каде ќе се задаваат сите команди со допир.

  Иако доста сиромашни податоци, сепак повеќе за овој автомобил се очекува во текот на саемот во Женева, а веќе се шпекулира дека Envision ќе оди до крај во реализацијата на овој проект што ќе значи дека конечно Тесла ќе добие конкурент во својот сегмент.

  Giorgetto Giugiaro concept - front

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...