More
  HomeВестиНовитетиПрви фотографии од новата Audi A6 (ФОТО)

  Први фотографии од новата Audi A6 (ФОТО)

  Објавено на

  Пред официјалната премиера закажана за следната недела на саемот во Женева на интеренет се појавија првите официјални фотографии од новата Audi A6.  Поширок за 1,27 cm и подолг за 0,76 cm од претходната генерација, новата генерација на A6 делува многу полуксузно и поспортски од својот претходник. Предниот дел во голема мера потсетува на А7, а во целост новата A6 може да се каже дека е помало пакување на A8.

  Внатрешноста потсетува на A7 со 10.1″ екран на допир централно поставен кој овозможува бројни мултимедијални перформанси и интегрираност со други уреди, а веднаш под овој екран се нааоѓа 8.6″ кој служи како контролор за клима уредот во автомобилот. Со тоа целосниот кокпит е виртуелен односно сите команди може да ги зададете само со допир или со гласовни команди. Останатите детали во внатрешноста само ја отсликуваат луксузноста на ентериерот кој во целост ја следи надворешната филозофија на луксуз и спортски карактер.

  Повеќе информации околу цената и останатите технички спецификации се очекува да бидат достапни следната недела кога ќе се случи и премиерата на овој модел на саемот во Женева.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...