More
  HomeВестиИ Alpine A110 доаѓа во Женева!

  И Alpine A110 доаѓа во Женева!

  Објавено на

  Францускиот производител на спортски автомобили Alpine на саемот во Женева премиерно ќе ја претстави A110 и тоа во две варијанти Legende и Pure. Двата модели се опремени со 1.8 литарски четири цилиндричен мотор кој произведува 185 KW и 320 Nm. Овој спортски автомобил до 100 км/ч забрзува за 4,5 секунди.

  Внатрешноста ќе биде достапна со три бои и тоа Blanc Irise, Blue Abysse и Gris Tonnerre. а повеќе информации околу моделот е закажано за 6 март кога автомобилот претпремерно ќе биде претставен на прес конференција.

  Alpine A110 Legende and Pure headed for Geneva

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...