More
  HomeЛајфКлубЗабаваОва е трејлерот за битката меѓу Хенри Форд и Енцо Ферари на...

  Ова е трејлерот за битката меѓу Хенри Форд и Енцо Ферари на Ле Ман – “24-часовнaтa војна” (ВИДЕО)

  Објавено на

  “24-часовнaтa војна” е името на филмот, во режија на Нејт Адамс и Адам Карол, во кои се раскажува за блескавите настани од 1960 година на легендарната патека “Ле Ман” меѓу Форд и Ферари.

  Најсериозен спор доаѓа по одбивањето на Енцо Ферари да ја продаде компанијата на Хенри Форд II по неколку месеци преговори. Како одговор Форд тргнува да ги победи Ферари во нивната сопствена игра.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...