More
  HomeАуто МиксИнтересноФОТО: Најгугланите авто брендови во Јужна Америка

  ФОТО: Најгугланите авто брендови во Јужна Америка

  Објавено на

  TopSpeed објави мапа на која се прикажани најгугланите авто брендови во Јужна Америка. Како што можеме да видиме на мапата доминира американски Chevrolet кој е најгуглан бренд во Еквадор, Колумбија, Венецуела и Уругвај, а заедно со Volkswagen тој е најгуглан во Аргентина, но и Чиле каде првата позиција ја дели со Hyundai. Јужнокорејскиот производител пак е најгуглан во Парагвај и Перу, а во Бразил најгуглан авто бренд е италијански Фиат кој е воедно и најпродаваниот бренд во оваа земја.

  ИЗВОР: topspeed.com

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...