More
  HomeАуто МиксИнтересноJaguar I-Pace побрз од Tesla Model X (ВИДЕО)

  Jaguar I-Pace побрз од Tesla Model X (ВИДЕО)

  Објавено на

  На патеката Ерманос Родригез во Мексико силите ги одмерија новиот електрифициран Jaguar I-Pace и моделот X на Тesla. Новиот I-Pace кој беше премиерно претставен минатата недела успеа да го совлада моделот X со што стана најбрзиот електрифициран автомобил во соодветната класа. Според перформансите на двата автомобили, I-Pace до 100ка забрза за 0,4 секунди побрзо од Model X односно за 4,5 секунди. 

  I-Pace има одлични предуслови да прерасне во најпопуларем е-автомобил. Одличен дизајн, одлични перформанси, а со 100 kwh батерија со I-Pace ќе поминете речиси 470 км.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...