More
  HomeВестиНовиот Touareg фатен без камуфлажа (ФОТО)

  Новиот Touareg фатен без камуфлажа (ФОТО)

  Објавено на

  Новата генерација од Volkswagen Touareg е фатен без камувлажа. Долгоочекуваниот SUV на германскиот производител го следи дизајнот на новиот Tiguan и T-Roc, но димензионално е многу поголем. Ја дели МЛБ платформата со Audi Q7, а според неофицијални информации ќе ги користи и новите верзии на 3.0 литарскиот V6 мотор со 282 КС. 

  Светската премиера на новиот Touareg е закажана на саемот за автомобили во Пекинг, а според неофицијални информации цената на овој нов модел ќе се движи околу 45 илјади евра. Во наредните денови се очекуваат повеќе информации околу овој нов модел по што истите ќе ги објавиме на AutoKlub.mk

  Image result for volkswagen touareg 2019

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...