More
  HomeВестиОд полноќ цените на горивата се покачуваат

  Од полноќ цените на горивата се покачуваат

  Објавено на

  На денешната седница одржана од страна на Регулаторната комисија за енергетика донесена е одлука за зголемување на цената на горивата. 

  Така Еуросупер БС-98 од досегашните 67 денари за литро, од полноќ ќе чини 67.5 денари што е за пола денар зголемување. Благо зголемување имаме и кај Еуродизелот. Така од досегашните 57 денари за литар, од полноќ ќе плаќаме 58 денари што е зголемување за еден денар.

  Единствено непроменета е цената на Еуросупер БС-98. Цената за ова гориво и по полноќ останува иста и изнесува 65.5 денари за литар.

  Новите цени стапуваат на сила од вечерва на полноќ. 

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...