More
  HomeАуто МиксИнтересноПогледнете во внатрешноста на музејот за автомобили во Андора

  Погледнете во внатрешноста на музејот за автомобили во Андора

  Објавено на

  Верувале или не, Националниот музеј за автомобили на Андора (Museo nacional del Automóvil) ги содржи највредните примероци од светот на автомобилите. Во овој музеј се наоѓаат автомобили од 1885 година па се до крајот на минатиот век, а поставката содржи околу 50 автомобили, повеќето од француско производство. Taка тука можете да најдете Vespa ACMA од 1955 година, Citroen DS21, Mors SSS од 1923, Ford A од 1930 и многу други автомобили.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...