More
  HomeВестиMaserati со Nerissimo едиција на саемот во Женева

  Maserati со Nerissimo едиција на саемот во Женева

  Објавено на

  ‘Very Black’ или ‘Nerissimo’ е едицијата која Maserati ќе ја претстави на саемот за автомобили во Женева. Во рамките на оваа едиција сепак нема да биде презентиран ниту еден нов модел туку италијанскиот производител ќе ја претстави ‘Црната’ едиција на постоечките модели: Ghibli, Quattroporte и Levante. Како што кажува и самиот назив кај моделите екстериерно ќе доминира црната боја која вклучува црни фелни, црни прагови и затемнети стакла.

  Maserati на претстојниот саем се очекува да ги презентира и електрифицираните модели од постоечката гама што ќе увертира на планот на Маркијоне според кој од 2019 година сите модели на Maserati ќе добијат електрифицирана верзија.

  Инаку на жалост на љубителите на италијанските автомобили концептот Alfieri кој беше презентиран во 2014 година ќе го причека своето сериско производство и нема да се појави оваа година како што претходно се тврдеше. Всушност сериското производство е под знак прашање, а дали воопшто ќе се произведува ќе биде познато во јуни годинава кога FCA ќе го презентира новиот четиригодишен стратегиски план.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...