More
  HomeВестиТизер: Rimac Concept Two со речиси 2000 КС

  Тизер: Rimac Concept Two со речиси 2000 КС

  Објавено на

  На саемот во Женева хрватскиот старт-ап Rimac ќе го претстави концептот два (Concept Two). Деновиве на интернет се појави тизер кој го открива дизајнот на Concept Two, но кој најавува и супер моќна машина од 1.914 КС што е за речиси 850 КС повеќе од Concept One. Oвој концепт благодарение на супер моќниот мотор до 100ка ќе забрзува за само 1.9 секунди што е подоба резултат од на пример Bugatti Chiron. Според достапните информации овој концепт ќе биде произведен во само 100 примероци, а секој од нив ќе чини неверојатни 1.25 милиони американски долари, а доколку планирате да бидете идниот сопственик на овој автомобил, време е да почнете да штедите!

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...