More
  HomeАуто МиксИнтересноФОТО: Најгугланите авто брендови во Aзија

  ФОТО: Најгугланите авто брендови во Aзија

  Објавено на

  Кој е најпребаруваниот авто бренд во Азија? Според податоците до кои стигна TopSpeed најпребарувани авто брендови во Азија се Toyota и Honda. Како што можеме да погледнеме од мапата, Honda е најпребаруваниот бренд во Југоисточна Азија. Овој бренд тука доминира пред Toyota која пак има целосна доминација во Мјанмар, Нов Гвинеја, Филипини, Авганистан, Монголија, Саудиска Арабија и Јемен. Интересно е што во Јужна Кореја и Јапонија далеку најпребаруван авто бренд е германскиот BMW.

  ИЗВОР: topspeed.com

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...