More
  HomeВестиКонцептиHyundai со Le Fil Rouge концептот во Женева (ВИДЕО)

  Hyundai со Le Fil Rouge концептот во Женева (ВИДЕО)

  Објавено на

  Дефинитивно еден од најбогатите и најпривлечните штандови на претстојниот саем на автомобили во Женева е оној на јужнокорејскиот производител Hyundai. Засега на штандот на Hyundai се наоѓаат новата Kona која ќе биде претставена и во електрифицирана изведба, новата генерација на Santa Fe, новио Nexo, но и концептот Le Fil Rouge. Овој концепт има за цел да го прикаже идниот правец на развој на Hyundai кој го изразува луксузот, оригиналноста и минимализмот во екстериерот.

  Засега овој концепт не е предвидено во блиска иднина да влезе во сериско производство.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...