More
  HomeОгласи за вработувањеОглас за вработување во Аутомакедонија - отворени се две работни позиции

  Оглас за вработување во Аутомакедонија – отворени се две работни позиции

  Објавено на

  Аутомакедонија, специјализирана компанија во автомобилскиот сектор и овластен застапник на Opel, Isuzu, Liqui Moly, Wabco, Bridgestone и други светски брендови објавува оглас за вработување за две работни позиции.

  За првата работна позиција Аутомакедонија има потреба од автомеханичар за реон Битола. Потребни квалификации за оваа работна позиција се кандидатите да имаат завршено средно образование како и претходно работно искуство. Повеќе за овој оглас можете да прочитате ТУКА.

  Втората работна позиција се однесува на референт за продажба на резервни делови за реон Скопје. Потребни квалификации за оваа работна позиција се: најмалку средно образование, претходно работно исксутво, познавање на работата во TecDoc и други софтверски програми за резервни делови, познавање на работа со компјутери, познавање на пазарот за резервни делови во македонија, основно познавање на англиски јазик како и возачка дозвола. Повеќе за огласот за оваа работна позиција прочитајте ТУКА.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...