More
  HomeЛајфКлубЗабаваВиц на денот: Ѓокица и веронаука

  Виц на денот: Ѓокица и веронаука

  Објавено на

  Доаѓа Ѓокица од училиште несреќен, и му вели на својот татко:

  -Добив единица!

  -По што? Прашува татко му.

  -По Веронаука. Попот ни кажа дека: “Бог е на секаде, во секого, во секоја куќа, во секој двор, во секој подрум…”. Па јас го запрашав: “Дали бог е во подрумот на Перо”. Тој вели дека е. На тоа татко му вели:

  -Е жими ку*ов, Перо нема двор.

  -Па и јас тоа го реков, вели Ѓокица.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...