More
  HomeАуто МиксИнтересноФОТО: Најгугланите авто брендови во Aфрика

  ФОТО: Најгугланите авто брендови во Aфрика

  Објавено на

  Африканците се навистина луди по Toyota. Тоа може да се заклучи од мапата во продолжение каде се прикажани најгугланите т.е. најпребаруваните автомобилски брендови на “Црниот континент”. Од мапата можеме да заклучиме дека Toyota е убедливо најпребаруваниот бренд, а зад јапонскиот производител се наоѓаат Mercedes кој е најпопуларен во Северозападниот дел на Африка како и BMW кој е популарен во Либија, Египет, Мадагаскар, Зимбабве и уште неколку африкански земји.

  ИЗВОР: topspeed.com

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...