More
  HomeВестиSkoda Fabia Facelift со светска премиера во Женева

  Skoda Fabia Facelift со светска премиера во Женева

  Објавено на

  Долгоочекуваната Skoda Fabia фејслифт конечно ја дочека светската премиера. Женева е локацијата каде чешкиот производител се реши да ја претстави новата Fabia која има мали екстериерни измени. Предната маска бележи благи промени исто како и предните светла кои добиваат LED светилки. Останатите екстериерни елементи остануваат непроменети.

  Во внатрешноста инфотајмент системот “Swing” сега нуди 6.5 инчен дисплеј и доаѓа со Skoda Connect, а благодарение на иновативниот SmartLink+ сега можете да уживате во сите бенефити што ги нуди Apple CarPlay, Android Auto, MirrorLink и SmartGate.

  Според информациите кои ги обелодени чешкиот производител минатиот месец подновената Fabia ќе биде достапна во хечбек и караван верзија, а во понуда ќе се најдат MPI и TSI моторите, а во продажба ќе се најде кон средината на оваа година.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...