More
  HomeАуто МиксИнтересноВака би можела да изгледа гамата на Алфа Ромео за следните две...

  Вака би можела да изгледа гамата на Алфа Ромео за следните две години

  Објавено на

  Серџо Маркијоне, првиот човек на FCA и одговорен за брендот Alfa Romeo, пред неколку години го најави оптимистичкиот план поврзан со иднината на овој италијански бренд. Од овој план во изминатите години произлегоа Giulia и Stelvio, сепак ако го погледнеме планот, ова е само почеток на обновувањето на гамата на Алфа Ромео. За таа цел беа најавени уште неколку SUV модели, подновена Giulietta и уште неколку модели од повеќе сегменти.

  Германскиот магазин AutoBild ги објави рендерите од можниот изглед на гамата на Алфа Ромео за следните две години. Уживајте!

  Alfa Romeo Alfetta

  Alfa Romeo Alfetta Illustration

  Alfa Romeo SW

  Alfa Romeo Alfetta Illustration

  Alfa Romeo Kamal

  Alfa Romeo Kamal Illustration

  Alfa Romeo Giulietta

  Alfa Romeo Neuheiten bis 2018

  Alfa Romeo Spider

  Alfa Romeo Spider Illustration

  Alfa Romeo Brera

  Alfa Romeo Brera Illustration

   

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...