More
  HomeВестиBMW i4 доаѓа до 2025 година

  BMW i4 доаѓа до 2025 година

  Објавено на

  BMW планира вистински бум кога се во прашање електричните автомобили. Како што соопштуваат од германскиот производите, до 2025 година компанијата ќе воведе дури 25 електрифицирани модели. Прв кој се најавува во низата нови електрични автомобили е моделот i4. Овој концепт кој дебитираше на минатогодишниот саем во Франкфурт ќе се појави не подоцна од 2025 година.

  Според достапните (не)официјални информации, до 100ка овој автомобил ќе забрза за нешто помалку од четири секунди, а максималната брзина која ќе ја постигнува изнесува 200 km/h. Автономијата на овој автомобил изнесува 600 километри што е повеќе од Tesla Model S кај кој автономијата изнесува 539 километри.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...