More
  HomeВестиНајголемиот саем за автомобили во регионов започнува на 22 март

  Најголемиот саем за автомобили во регионов започнува на 22 март

  Објавено на

  Најголемиот саем за автомобили и мотоцикли во регионот, саемот во Белград започнува на 22 март годинава и ќе трае се  до 28 март. Шестиот саем за автомобили “DDOR BG Car Show” и 12от саем за мотоцикли “Motopassion” традиционално ќе се одржи на Белградскиот саем.

  Според информациите на организаторите на овогодинешното издание ќе се претстават 350 компании од 20 земји кои ќе претстават повеќе од 50 автомобилски и 40 мото брендови, а при тоа ќе бидат презентирани последните модели на автомобилските брендови.

  Работното време на саемот е од 10 до 20 часот, а цената на една влезница изнесува 150 денари.
  Инаку покрај саемот во Белград други саеми за автомобили што се одржуваат во регионот се оние во Загреб, Софија и Солун. За жал во Македонија веќе подолго време не се одржува овој саем кој во минатото предизвикуваше голем интерес.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...