More
  HomeВестиПодновениот Ford Edge на саемот во Женева

  Подновениот Ford Edge на саемот во Женева

  Објавено на

  Покрај новиот Mustang и подновената Ka+, на штандот на Ford се најде и Edge кој доаѓа со благи естетски промени. Она што е ново, а што е поврзано со овој модел е тоа што доаѓа со ST додавката која е главен виновник за новиот V6 мотор со 335 КС. Исто така од Форд потврдија дека Edge на пазарот ќе биде понуден со 2.0 четири цилиндарски дизелски агрегат со 235 КС. Овој модел ќе ја носи додавката EcoBlue и ќе биде проеколошки настроен што значи дека го исполнува Еуро 6 стандардот. 

  Подновениот Edge доаѓа со SYNC 3 инфотајмент системот кој овозможува компактибилност со Android и Apple уредите. Исто така во внатрешноста ќе има и помали измени па така воведени се алуминиумските педали, а овозможена е поголема персонализација во поглед на внатрешнста и генерално нвото на опременост. Во продажба новиот Edge се очекува да се појави на почетокот на октомври годинава.

  Edge ST-Line

  Edge ST-Line

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...