More
  HomeВестиHyundai со провокација за Елон Маск (ФОТО)

  Hyundai со провокација за Елон Маск (ФОТО)

  Објавено на

  Корејскиот производител Hyundai со провокација до Елон Маск и Тесла. На саемот во Женева Hyundai ја претстави електричната изведба на Kona, а сето тоа Hyundai и нивниот маркетинг оддел го искористија на најдобар начин за отворање на конкурентската војна со Tesla. Имено, корејскиот производител постави билборд на кој пишува “You turn, Elon” односно “Ти си на потег, Елон”, а под овој натпис сто “Прв компактен кросовер со електричен погон” со што му ставија дознаење на Елон Маск и неговата Tesla дека Hyundai Кона планира и тоа како да биде конкурент на Model X.

  Инаку претходно со провокација до Tesla се јави Audi кој објави фотографија со натпис “Musk-Have”.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...