More
  HomeОгласи за вработувањеЛукоил Македонија вработува економист

  Лукоил Македонија вработува економист

  Објавено на

  ЛУКОИЛ Македонија поради проширувањето на својот тим има потреба од вработување на економист. За таа цел распишува оглас за оваа работна позиција кој трае до 16 март. Потребните квалификации за оваа работна позиција се:

  • Високо образование од областа на економските науки
  • Одлично познавање на работа со компјутери (задолжително програмот Excel)
  • Познавање на Англиски јазик, руски јазик 
  • Познавање на рускиот јазик ќе се земе во предност
  • Подготвеност за работа со рокови
  • Работно искуство од 3 години /економија/ финансии
  • ACCA, CIMA, CFA ќе се земе во предност.

  Огласот е отворен до 16 март, а повеќе околу условите и потребните квалификации како и аплицирањето прочитајте ТУКА.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...