More
  HomeUncategorizedФОТО: Најгугланите авто брендови во САД

  ФОТО: Најгугланите авто брендови во САД

  Објавено на

  Американското општество никогаш не било поподелено отколку сега. Изразената поделба можеме да ја видиме на мапата на која се прикажани најпребаруваните авто брендови во секоја од сојузните држави. Најголема доминација имаат Toyota и Ford. Интересна е географската поделеност. Така на северот на САД доминира Форд додека во јужните сојузни држави доминира јапонскиот производител. На ниво на САД Тојота е погуглан авто бренд во однос на Форд.

  ИЗВОР: topspeed.com

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...