More
  HomeОгласи за вработувањеMAN Македонија објавува оглас за вработување

  MAN Македонија објавува оглас за вработување

  Објавено на

  МАН Македонија генерален увозник на MAN комерцијалните возила и MAN оригинални резервни делови објавува оглас за вработување за две работни позиции: Администратор и Соработник за маркетинг.

  Потребни квалификации за работната позиција за администратор се:

  • ВСС
  • Активно познавање на пишан и говорен англиски или германски јазик;
  • Одлична компјутерска писменост (задолжително познавање на Excel, Word и PowerPoint); 
  • Возачка дозвола Б категорија

  Повеќе информации околу оваа работна позиција како и аплицирањето за истата прочитајте ТУКА.

  Потребни квалификации за работната позиција за соработник за маркетинг се:

  • ВСС
  • Активно одлично познавање на пишан и говорен англиски или германски јазик;
  • Возачка дозвола Б категорија;
  • Одлична компјутерска писменост 
  • Одлично познавање на македонскиот јазик во говор и писмо

  Повеќе информации околу оваа работна позиција како и аплицирањето за истата прочитајте ТУКА.

  Крајниот рок за аплицирање е 16 март 2018.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...