More
  HomeАуто МиксРетро автомобилНајдобрите ретро автомобили на саемот во Женева

  Најдобрите ретро автомобили на саемот во Женева

  Објавено на

  Покрај тоа што на саемот во Женева се претставени многу новитети и концепти, се претставени и бројни ретро автомобили кои привлекуваат многу големо внимание. CarAndDrive ги објави најдобрите ретро автомобили претставени во Женева, а истите ви ги претставуваме и ние. Уживајте!

  1938 Alfa Romeo 6C 2300B Lungo

  The Coolest Vintage Cars at the 2018 Geneva Auto Show - Slide 2

  1938 Alfa Romeo 6C 2300B Pescara

  The Coolest Vintage Cars at the 2018 Geneva Auto Show - Slide 3

  Audi RS2

  The Coolest Vintage Cars at the 2018 Geneva Auto Show - Slide 4

  1935 Avions Voisin C25 Aérodyne

  The Coolest Vintage Cars at the 2018 Geneva Auto Show - Slide 5

  1956 Belcar

  The Coolest Vintage Cars at the 2018 Geneva Auto Show - Slide 6

  1967 Bertone Lamborghini Marzal concept

  The Coolest Vintage Cars at the 2018 Geneva Auto Show - Slide 8

  1968 Bizzarrini Manta concept

  The Coolest Vintage Cars at the 2018 Geneva Auto Show - Slide 10

  1968 Bizzarrini P538

  The Coolest Vintage Cars at the 2018 Geneva Auto Show - Slide 11

  1967 Ford GT40 Gulf/Mirage Lightweight M1

  The Coolest Vintage Cars at the 2018 Geneva Auto Show - Slide 12

  1968 Ford Mustang “Bullitt”

  The Coolest Vintage Cars at the 2018 Geneva Auto Show - Slide 13

  1971 Lamborghini Miura SV

  The Coolest Vintage Cars at the 2018 Geneva Auto Show - Slide 14

  1969 Mercedes-Benz 280SE Cabriolet

  The Coolest Vintage Cars at the 2018 Geneva Auto Show - Slide 15

  1969 Mercedes-Benz 300SL Roadster

  The Coolest Vintage Cars at the 2018 Geneva Auto Show - Slide 16

  1969 Pininfarina Sigma Grand Prix concept

  The Coolest Vintage Cars at the 2018 Geneva Auto Show - Slide 17

  1898 Renault Type A

  The Coolest Vintage Cars at the 2018 Geneva Auto Show - Slide 18

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...