More
  HomeАуто МиксИнтересноОва се најдобрите Алфи во Македонија

  Ова се најдобрите Алфи во Македонија

  Објавено на

  Вчера заврши изборот за најдобра Алфа во Македонија. Во организација на AutoKlub.mk во изминатиот период поточно од 11.02.2018 година па се до денес сопствениците на Alfa Romeo имаа можност да ни ги испратат фотографиите од нивните миленици, а потоа на јавно гласање на Фејсбук профилот на AutoKlub да се избере најдобрата и најубавата Алфа во Македонија.

  Првите три места добиваат соодветни награди кои беа објавени во јавниот повик, а ја користиме приликата дека да ве известиме дека иако ова е прв избор нема да биде последен. И во блиска иднина ќе организираме избор за најдобра Алфа, многу помасовен и со многу повредни награди.

  3. ПОЗИЦИЈА >>> Игор Андреевски – Alfa Romeo GTV (2004)

  Фотографија на AutoKlub.mk.

  2. ПОЗИЦИЈА >>> Виктор Стојчевски – Alfa Romeo 147 1.6 16v Twin Spark 120hp (2001)

  Фотографија на AutoKlub.mk.

  1. ПОЗИЦИЈА >>> Стефан Стојановски – Alfa Romeo Brera (2008)

  Фотографија на AutoKlub.mk.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...