More
  HomeВестиFerrari го најави својот прв хибриден автомобил

  Ferrari го најави својот прв хибриден автомобил

  Објавено на

  И Ferrari го следи трендот на еко автомобили. Шефот во заминување Серџо Маркијоне изјави дека во следната година производителот од Маринело ќе лансира автомобил на хибриден погон. Во моментов моделот на овој погон Ferrari V8 (не е познат моделот) ги поминал сите тестови и дека се е спремно за негово лансирање на пазарот каде изминатата година се појавија доста електрифицирани модели како и модели на хибриден погон.

  Се шпекулира дека првиот хибриден погон ќе биде вграден во првиот Ferrari SUV кој е долго најавуван, а ќе се појави во текот на следната година како конкурент на Lamborghini Urus.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...