More
  HomeВестиНовиот RAV4 доаѓа во Њујорк

  Новиот RAV4 доаѓа во Њујорк

  Објавено на

  На 28 март започнува саемот за автомобили во Њујорк кој е вториот по големина по оној во Детроит. Иако автопроизводителите шансата за премиера на своите нови автомобили ја имаат во Женева, сепак дел од своите новитети ги чуваат за саемот во Њујорк кој од година во година е се повеќе и повеќе популарен. Иако Toyota во Женева премиерно ја претстави новата Supra која е создадена во соработка со BMW како и новата Auris, сепак во Њујорк ќе ја претстави новата генерација на RAV4. 

  Оваа информација ја потврдија од јапонскиот производител кој најавија дека најпопуларниот SUV модел во историјата ќе дојде со изменет екстериер како и ентериер, а целиот модел се темели на новата TNGA модуларна платформа која е искористена и кај Auris.

  Засега не е познато со кој се мотори ќе биде понуден новиот RAV4 како и почетната цена. Се очекува овие информации да бидат познати по саемот во Њујорк.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...