More
  HomeВестиИ Forester доаѓа во Њујорк (ФОТО)

  И Forester доаѓа во Њујорк (ФОТО)

  Објавено на

  По најавата дека Toyota на саемот во Њујорк ќе ја претстави новата генерација на RAV4 и Subaru објавува дека четвртата генерација на Forester официјално ќе биде претставена на овој саем. Според официјалните информации Forester премиерно ќе биде претставен уште на првиот саемски ден односно 28 март кога е закажана и премиерата на RAV4.

  Според засега сиромашните информации новиот Forester ќе добие изменет дизајн на предниот дел како и позади каде ќе добие светла во C форма. Се шпекулира и дека овој модел ќе биде базиран на новата Subaru платформа наречена SGP, истата платформа која ја користи и новата генерација на Impreza како и останатите модели кои се во најава.

  Инаку новата генерација на Forester како и претходните, акцент ставаат на американскиот пазар каде во својот сегмент буквално се неприкосновени. Така за минатата година Subaru од овој свој модел продаде 177.563 возила, а веќе неколку години се наоѓа на врвот во својот сегмент.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...