More
  HomeСпортКлубMotoGPКТМ со официјална презентација во пресрет на новата сезона во MotoGP

  КТМ со официјална презентација во пресрет на новата сезона во MotoGP

  Објавено на

  Во хангарот број 7 на аеродромот во Салзбург вчера KTM тимот го претстави моторот и тимот за претстојната сезона во Moto GP шампионатот. Овој тим своето деби го имаше минатата година кога заврши на 5. позиција, а во новата сезона влегуваат со цел да завршат во топ 10. “Сакаме да започнеме од онаму каде што и завршивме минатата година. Ќе се бориме за топ 10те позиции, но каде ќе завршиме не знаеме” изјави Пол Еспараго еден од возачите во KTM.

  Инаку и оваа сезона за KTM ќе возат истите како и минатата сезона и тоа Пол Еспаргаро и Бредли Смит, а на нив се приклучува и Мика Калио во улога на тест возач.

  Првата трка од новата сезона се вози на 18 март во Лусаил, Катар, а покрај KTM оваа сезона ќе настапат и Ducati, Honda, Aprilia, Suzuki и Yamaha.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...