More
  HomeСпортКлубMotoGPКТМ со официјална презентација во пресрет на новата сезона во MotoGP

  КТМ со официјална презентација во пресрет на новата сезона во MotoGP

  Објавено на

  Во хангарот број 7 на аеродромот во Салзбург вчера KTM тимот го претстави моторот и тимот за претстојната сезона во Moto GP шампионатот. Овој тим своето деби го имаше минатата година кога заврши на 5. позиција, а во новата сезона влегуваат со цел да завршат во топ 10. “Сакаме да започнеме од онаму каде што и завршивме минатата година. Ќе се бориме за топ 10те позиции, но каде ќе завршиме не знаеме” изјави Пол Еспараго еден од возачите во KTM.

  Инаку и оваа сезона за KTM ќе возат истите како и минатата сезона и тоа Пол Еспаргаро и Бредли Смит, а на нив се приклучува и Мика Калио во улога на тест возач.

  Првата трка од новата сезона се вози на 18 март во Лусаил, Катар, а покрај KTM оваа сезона ќе настапат и Ducati, Honda, Aprilia, Suzuki и Yamaha.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...