More
  HomeГаражаКраш ТестПогледнете го краш тестот на BMW серија 6 (ВИДЕО)

  Погледнете го краш тестот на BMW серија 6 (ВИДЕО)

  Објавено на

  Сосема очекувано серијата 6 на BMW доби пет ѕвезди на Еуро НКАП тестот. Со скор од 86% во однос на безбедноста на возачот односно возрасните, серијата 6 е важи за еден од најбезбедните автомобили во својата класа. Безбедноста на на децата изнесува 85%, на пешаците 81% додека скорот во однос на безбедносната асистенција односно безбедноста на околината изнесува 59%.

  Инаку во моментов според рејтингот на Euro NCAP најбезбедни 10 автомобили се: Volvo XC60, VW Arteon, Volvo V90, Volvo S90, Subaru XV, VW T-Roc, Subaru Impreza, Jaguar F-Pace, Mercedes Benz X-Class и Kia Stinger.

  ФОТО: Print Screen YouTube

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...