More
  HomeАуто МиксИнтересноВозач го сними уривањето на мостот во Мајами (ВИДЕО)

  Возач го сними уривањето на мостот во Мајами (ВИДЕО)

  Објавено на

  Шест загинати и петнаесетина повредени е последниот биланс по вчерашната несреќа што се случи во Мајами, а беше предизвикана од уривање на пешачки мост. Последното видео што се појави на YouTube го снимил возач кој за влакно избегнал сигурна смрт. Инаку мостот бил долг 53 метри и тежел 950 тони, а за неговата изградба биле потрошени 14.2 милиони евра. Гувернерот на Флорида, Рик Скот изјави дека истрагата за несреќата е веќе започната и очекува во најбрзо време да бидат познати причините за уривањето на мостот и секако одговорноста за истото.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...