More
  HomeОгласи за вработувањеОглас за вработување во ОлиШпед

  Оглас за вработување во ОлиШпед

  Објавено на

  Оли Шпед една од водечките компании за транспорт и логистика во Македонија и пошироко го проширува својот тим со возачи.

   
  Потребни квалификации:
  • Завршено средно образование
  • Претходно работно искуство на иста дејност
  • Возачка дозвола Е и Ц категорија
   
  Личен профил:
  • Самоиницијативност и одговорност при извршување на работни задачи
  • Способност за тимска работа
  • Способност за работа под притисок и на кратки рокови
  Предвидената почетна плата за оваа позиција изнесува 22.000 денари, а работниот ангажман ќе се извршува во Македонија и надвор од неа во земјите од балканот.
   
  Повеќе за огласот за вработување како и аплицирање прочитајте ТУКА.
  Огласот е трае до 22 март.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...