More
  HomeВестиТизер: Mustang Shelby GT500

  Тизер: Mustang Shelby GT500

  Објавено на

  Откако Ford на саемот во Женева ја претстави Bullitt изведбата од популарниот Mustang, објави и нов тизер од Mustang Shelby GT500. Оваа изведба од најпродаваниот спортски автомобил според официјалните информации ќе се појави следната година, а целосниот изглед ќе биде познат во наредните неколку месеци.

  Во јануари беше обелоденето дека ова “чудовиште” ќе располага со 700 КС со што американскиот производител сака да им парира на Chevrolet Camaro ZL1 кој има 650 КС како и Dodge Challenger Hellcat кој располага со 707 КС.

  Во наредниот период се очекува да бидат објавени повеќе информации околу овој модел, вклучувајќи ја и цената која сигурно ќе биде со шест цифри.

   

  ФОТО: Ford

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...