More
  HomeСпортКлубF1Alfa Romeo Sauber F1 тимот со трејлер пред почетокот на сезоната (ВИДЕО)

  Alfa Romeo Sauber F1 тимот со трејлер пред почетокот на сезоната (ВИДЕО)

  Објавено на

  По 33 години Alfa Romeo конечно се враќа на патеките во Формула 1. Љубителите на F1 натпреварите, а особено приврзаниците на италијанскиот бренд долго чекаа да го видат болидот со беџот на Alfa Romeo. Откако и двете работи беа претставени пред еден месец, Alfa Romeo Sauber тимот излезе со официјален трејлер. Уживајте!


  Инаку првата трка се вози следниот викенд кога на програмата е трката за “Големата награда на Австралија” која се вози на патеката во Мелбурн, а оваа сезона за швајцарскиот тим ќе возат Маркус Ериксен и Чарлс Леклерк.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...