More
  HomeВестиФилипини: Со уништување на луксузни возила против криминалот (ВИДЕО)

  Филипини: Со уништување на луксузни возила против криминалот (ВИДЕО)

  Објавено на

  Владата на Родриго Дуарте е решена да стави крај на криминалот во Филипини. Еден од брзорастечките криминали е оној со шверцувањето на луксузни автомобили без при тоа да се плати царина за истите и другите пропратни трошоци. Со цел да стави крај на оваа незаконска пракса Дуарте на свечен настан со помош на булдужер уништи над 30тина луксузни возила, најголем дел од брендовите на Maserati, Mercedes, BMW, Porsche и Audi.
  Што се однесува до нас, ова е навистина погрешна и болна одлука.

  П.С. Потресни снимки

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...