More
  HomeВестиBentley со дополнителен луксуз

  Bentley со дополнителен луксуз

  Објавено на

  Се чини како да постоечкиот луксуз со кој располага не е доволен па Bentley додава дополнителен. Овој британски производител со цел да ги направи своите автомобили уште полуксузни објави дека наредните модели ќе бидат збогатени со неколку луксузни елементи. 

  Прв луксузен новитет е вградениот сеф. Прв автомобил кој ќе го има овој новитет ќе биде новата Bentayga која ќе располага со сеф во кој сопственикот ќе може да ги складира значајните средства. Сепак сефот како сеф сам по себе и не е толку голем новитет да не е тука и т.н. fingerprint scanner со чија помош се отвора сефот. Внатрешноста на сефот е внимателно изработена така што ниту една вредна работа не може да биде оштетена.

  Друга дополнителна опција се двата USB портови кои овозможуваат поголеми можности за мултимедијско интегрирање на смарт уреди, а истите USB портови може да служат и како инпут за полнење на батеријата на мобилните и останатите уреди.

  Инаку доколку планирате да поседувате автомобил со вакви опции тогаш ќе мора да издвоите околу 290 илјади евра за да го поседувате новиот Bentayga.

  Bentley Bentayga Mulliner fingerprint scanner

   

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...