More
  HomeСпортКлубF1Ова е официјалната песна за новата сезона F1

  Ова е официјалната песна за новата сезона F1

  Објавено на

  Во пресрет на новата сезона во Формула 1 која стартува со големата награда на Австралија претстојниот викенд, од организациониот одбор ја промовираа песната за оваа сезона. Презентацијата на новата песна е дел од маркетинг стратегијата која има за цел да го популаризира ова натпреварување и да создаде поголем имиџ. Оваа песна ја компонираше Брајан Тејлор кој е познат по компонирањето на музика за многу филмови меѓу кои и Ајрон Мен 3 и Осветници.

  • ТАГОВИ
  • f1

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...