More
  HomeВестиВидео од моментот кога автомобилот на Uber усмрти пешак (ВИДЕО)

  Видео од моментот кога автомобилот на Uber усмрти пешак (ВИДЕО)

  Објавено на

  Автомобил без возач со кое оперира компанијата Uber во американската држава Аризона усмрти пешак. Несреќата се случила во неделата вечер, а полицијата ниту од компанијата Uber не откриваат повеќе детали. И додека Uber изразува сочуство до фамилијата на жртвата, на интернет се појави видео од моментот кога пешакот беше удрен како и реакција на патникот.

  Инаку ова е прва несреќа од ваков тип, а претходно возилата на Uber како и останатите тест возила без возачи беа вклучени во помали сообраќајни несреќи. Како и да е оваа несреќа придонесе надлежните во Питсбург, Сан Франциско и Торонто го забранат тестирањето на Uber и нивните возила без возач. 

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...