More
  HomeВестиTipo TCR - новиот "ѕвер" на Fiat

  Tipo TCR – новиот “ѕвер” на Fiat

  Објавено на

  Во пресрет на новата сезона на TCR (Touring Car Championship) Италија, на интернет се појавија првите фотографии од Fiat Tipo TCR кој покрај Hyundai i30N, Honda Civic Type R, Opel Astra TCR и SEAT Leon TCR ќе се натпреварува за првата позиција на овој авто шампионат.

  Иако во моментов нема многу информации околу перформансите на ова Tipo, од она што може да се види од достапните фотографии може слободно да се каже дека ова е новиот “ѕвер” на Fiat. И оваа сезона Tipo TCR најверојатно ќе биде опремен со 2.2 литарскиот Ecotecc LDK A20NFT I4 бензински агрегат кој е развиен од страна на Fiat и GM.

  Новата сезона од овој шампиоант започнува на 29 април, а во моментот Tip TCR се тестира на патеката Адрија од страна на Кевин Џакон.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...